Domače novice
Prijave na izobraževanje za Evropski oglaševalski certifikat 2015 so odprte
Mladi strokovnjaki iz oglaševalskih agencij celotne Evrope, ki imajo za seboj vsaj dve leti izkušenj v oglaševalski panogi, imajo ponovno priložnost, da pridobijo Evropski oglaševalski certifikat (European Advertising Certificate, EAC), evropsko primerljivo osnovno kvalifikacijo za delo mladih strokovnjakov v oglaševalski industriji, saj se je pričelo novo obdobje izobraževanja in pripravljanja na izpit za certifikat EAC, ki bo potekal 26. marca 2015.
Namen certifikata EAC je mlademu osebju v agencijah podati temeljito razumevanje oglaševalske industrije in njenih procesov, celovit pregled poteka tržne komunikacije ter izkušnje, ki pripomorejo h kar najbolj učinkovitemu delu v stroki. Prijave na izobraževanje za certifikat EAC so odprte in možne preko http://certificate.eaca.be/register, prijava na izpit pa je možna do 12. marca 2015. Rezultati bodo znani junija 2015.
30 do 35-urni spletni učni program za certifikat EAC obsega 7 smeri oz. modulov: oglaševanje in komunikacija v kontekstu, razumevanje posla naročnikov, nabor orodij za strateško načrtovanje, oglaševalski, kreativni in medijski brifi, razumevanje medijskih kanalov, kreativnost in kreativni razvoj ter učinkovitost. Program sestavljajo kombinacije videa, e-knjig, spletnih učnih vsebin, nalog, vprašalnikov in skupinskih diskusij, ki zagotavljajo raznolikost in študentom omogočajo, da vzdržujejo visok nivo motivacije.
Slovenska oglaševalska zbornica (SOZ) omogoča agencijam, članicam Slovenskega združenja oglaševalskih agencij (SZOA), ki je tudi član Evropskega združenja komunikacijskih agencij (European Association of Communication Agencies, EACA), organizatorke certifikata EAC, da svoje mlade strokovnjake prijavijo brezplačno na izobraževanje, cena pristopa k triurnemu spletnemu izpitu pa zanje znaša 220 evrov na osebo. V primeru, da mladi strokovnjak iz agencije, članice SZOA, opravi izpit z odliko, stroške pristopa k izpitu zanj krije Slovenska oglaševalska zbornica. Prvič letos pa lahko certifikat pridobijo tudi nečlani SZOA oz. EACA, cena pridobivanja certifikata EAC za nečlane pa znaša 500 evrov na osebo, kar vključuje tako izobraževanje kot tudi opravljanje izpita.
V preteklih dveh izvedbah izobraževanja pri nas so certifikat EAC prejeli: Nina Šiler, Andrija Šulić, Jana Kozoglav, Maja Birsa Jerman in Urška Nučič (Futura DDB), Matej Musulin, Tea Gobec in Urška Ogrinc (Innovatif), Suna Bizjak (Maga), Aleš Kepic (Strobl + Strobl GMBH & CO.KG, Ljubljana), Polona Učakar in Anja Arhar (Valicon), Petja Telban in Tatjana Šeneker (Mayer McCann) ter Maruša Hrovat in Tjaša Petrovič (LunaTBWA).
Podrobne informacije o izpitu za certifikat EAC so na voljo na http://certificate.eaca.be/ ali pri [email protected].